Skip to main content

NEWSLETTER


Beckman Coulter podpořil klub Para plavání Praha

Para plavání jako pravidelná, odborně vedená pohybová aktivita ve společenství, které přijímá každého takového, jaký je a dává každému šanci přijmout sám sebe.

Srdečně děkujeme společnosti Beckman Coulter Diagnostics za podporu, díky které uhradíme hodinový pronájem 25 plaveckých drah.

Prioritou sportovního klubu je práce s nejmladšími dětmi a rozvojový program. Přesto je nejúspěšnější i ve vrcholovém sportu. Všichni dosavadní tělesně postižení paralympijští medailisté byli členy klubu. Plavci klubu získali na paralympiádách, MS a ME od roku 1995 více než 100 medailí. Historicky nejúspěšnějším plavcem ČR je čtyřnásobný paralympijský vítěz Martin Kovář. Klub je nejúspěšnějším para plaveckým klubem v ČR. Úzce spolupracuje s ČESKÝM PARA PLAVÁNÍM z.ú., které pro klub zajišťuje metodický, trenérský a administrativní servis. Kromě členství ve struktuře paralympismu jsou také členy Českého svazu plaveckých sportů. Od počátku trénují na Bazénu Strahov v jedné vodě v jeden čas s olympioniky z Victoria Vysokoškolské sportovní centrum.

Tréninky probíhají od září do června, od pondělí do pátku, pronajímají si 27 drah v 15 hodinách pro 100 plavců v 33 lekcích.

Mottem tréninku je: „Děláme rehabilitaci, která baví a sport, který má přesah“. Prioritně se zaměřují na rozvoj, sport vnímají jako cestu k otevření nových obzorů. Klub přijímá tělesně postižené plavce s perspektivou samostatného plavání, pravidelné docházky alespoň 2 x týdně a zapojení do závodního plavání v domácí pohárové sérii. 

Cíle klubu:

  • Nadšení plavci, hrdí rodiče, spokojený personál!
  • Nejpočetnější zastoupení ve všech věkových kategoriích ze všech klubů v ČR v pohárové sérii.
  • Kompletní obsazení stupňů vítězů ve věkové kategorii nejmladších žáků v pohárové sérii.
  • Obhajoba vítězství v soutěži družstev v pohárové sérii.
  • Klub jako ekonomicky stabilní jednotka s rezervou ve výši ročního rozpočtu.

Cílová skupina:

  • Plavci s tělesným postižením s potenciálem samostatného plavání a zapojení do závodů.