Skip to main content

NEWSLETTER


BCISA VTO – Potravinová banka

V pátek 23.6.2023 se tým BCISA již podruhé vydal na pomoc do Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj připravovat balíčky se základními surovinami na výdejní místa.

Potravinová banka shromažďuje, uskladňuje a třídí potraviny poskytnuté podporovateli (tj. potravinovými řetězci, výrobci potravin a jednotlivími dárci), které následně poskytuje neziskovým organizacím, které pečují o lidi v nouzi, nebo jednotlivcům (osobám bez domova, seniorům, osobám se zdravotním postižením či matkám s dětmi) na 4 výdejních místech v Praze. Měsíčně banka rozdá přibližně 250 tun potravin.

Hlavním cílem Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj je bojovat proti plýtvání potravinami a poskytovat potravinovou pomoc. Kromě toho se věnuje také osvětě společnosti v oblasti plýtvání potravin, neboť právě koncoví uživatelé vyhazují nejvíce potravin (až 30 % zakoupených potravin). Za tímto účelem spoluorganizuje tzv. WastedHack (wastedhack.eu), což je první český creathon zaměřený na vytvoření krátkého kreativního multimediálního klipu proti plýtvání potravinami, který proběhne 8.-9. září 2023.

Velice děkujeme personálu potravinové banky za ochotu a vstřícnost a těšíme se na další spolupráci.